Pátá etapa: Sjezd do Aosty a návrat k autu.
čas (jízdy) |
rychlost |
max |
dnes ujeto |
3:23:14 |
17,5 |
56,0 |
59,20 |
+900 m, -1500 m
Ráno si dáváme terénní vložku a z našeho tábořiště si to k silnici zkracujeme po turistické stezce. Fajn trénink na singly, které na nás čekají u moře... Brzy jsme ale na silnici, po které to mastíme stále z kopce až do Aosty.
Úspěšně jsme se vymotali z Aosty a chvíli využili fungl novou cyklostezku podél řeky. Teď už jsme zase na silnici. Kromě zástupu dopravních značek (na fotce), potkáváme i řadu cyklistů - silničářů. Přestože jedeme údolím, kterým vede i dálnice Aosta - Torino, naše silnice (a posléze spíše silnička) stále někam stoupá a zase klesá, aby se dostala ke všem těm malebným vesničkám v úbočí. Nicméně těch výškových metrů /trochu námahy/ navíc nelitujeme. Máme klid i pěknou cestu, to je nejdůležitější.
Výjezd z Chatillonu (v údolí) zpět k autu, které jsme chytře zaparkovali cca v 1000 m nad mořem, nám dává pořádně zabrat. Přestože to není až taková dálka, ani výška, počasí (vedro) i psychika (už abychom tam byli) dělají své.
Vrhám se na sušenky a colu, jakoby to byl nějaký poklad. Trochu se civilizujeme a po dálnici se přesunujeme k moři, do oblasti Finale Ligure, konkrétně Pietra Ligure (levnější kemp, platíme 16 € za oba na noc). Tam se také setkáváme (víceméně shodou okolností) s Davidosem a Zuzkou...
(1) Matterhorn
První etapa: Nahoru pod Matterhorn.
Druhá etapa: Theodulpass (3301 m) a sjezd po ledovci směr Zermatt.
Třetí etapa: Údolím řeky Rhone.
Čtvrtá etapa: Grand Saint Bernard (2469 m).
Pátá etapa: Sjezd do Aosty a návrat k autu.
(2) Singly u moře
(3) Francouzská sedla