Druhá etapa: fakultativní výlet na monastýr.
čas |
rychlost |
max |
dnes ujeto |
5:24:24 |
16,2 |
54,8 |
87,64 |
+960 m, -1150 m
Na odpočinkový, pro Doktora regenerační, fakultativní výlet celkem slušné.
Ráno vidíme, jaké krásné tábořiště jsme si to včera po tmě
vybrali. V Černé Hoře obecně není se spaním na divoko problém...
Slansko jezero, resp. přehrada, před Nikšičem. Z kopce
nám to zatím frčí dobře.
A už jsme přímo pod přehradou Slansko jez. Voda ve studni příliš pitně nevypadala.
Hráz Slansko jez. Rovina okolo Nikšiče je slušných 650 m nad
mořem...
Naše objízdná cesta okolo Nikšiče prochází přímo štěrkovnou
nebo tak něčím.
Černá Hora má dvě tváře. Carev most, realistický pohled.
Carev most, romantický pohled. Vyfotit to bez odpadků nebyl
lehký úkol.
Romantická silnička z Nikšiče na jih podél železnice.
Bez aut a lidí přes opuštěné vesnice. Jen se člověk nesmí dívat dolů pod
silnici. Podle našeho průvodce se Černá Hora prohlásila za
„ekologickou zemi“. Znamená to, že se nemusí
starat o odpadky?
K Monastýru Ostrog, který je takhle efektně nalepen na
skálu, je to do kopce. To se Lucce nemohlo podařit utajit. Naštěstí se dá
cestou koupit pivo. A taky doplnit voda.
Přestože je všední den, panuje zde čilý ruch. S údivem, který je patrný u holčičky na snímku, jsme se setkávali všude. Na kole se tu totiž skoro nejezdí (cyklistů jako my jsme za těch 14 dní potkali šest a cykloprodejnu ani jednu)
Po prohlídce sjíždíme zase stejnou cestou zpět.
Po naší romantické silničce se vracíme do Nikšiče.
Nikšič. Prohlížíme centrum, nakupujeme potraviny a přesunujeme
se ke Krupačko jezeru, kde doufáme, že se nejen vykoupeme, ale i přespíme. Po
troše bloudění nacházíme jak pověstnou pláž, tak i cestu okolo jezera a nakonec
i parádní místo na spaní přímo u jezera. Už bylo třeba se umýt...
První etapa: Vstříc Černé Hoře.
Druhá etapa: Fakultativní výlet na monastýr.
Třetí etapa: Kaňonem (plným) piva!
Pátá etapa: Kaňonem řeky Tary do Bjelasice.
Sedmá etapa: Ještě Bjelasica a přesun k albánským hranicím.
Osmá etapa: Albánie, Albánie, Albánie!
Devátá etapa: Od Skadarského jezera k moři.
Jedenáctá etapa: Od moře do Lovčenu.