Triatlon Šťáhlavice 2006 – "Malý železný muž", 23. ročník

Letos se závod konal v sobotu 19. srpna.
Plavalo se opět na koupalištích v Nezvěsticích nebo v Losiné. Nevím jak v Losiné, ale v Nezvěsticích byla voda pěkně ledová (prý 18°C). Bez neoprenu jsem dost vytuhnul i na těch 300 metrech. S časem 4:29 jsem byl v těchto podmínkách spokojen, i když loni jsem byl o pár vteřin rychlejší.
Počasí se na závod nebývale vyšvihlo a předvedlo po dlouhé době krásný letní den bez mráčku a náležité teplíčko. Díky tomu jsem se zase rychle rozehřál a na cyklistickou časovku vyrážel v pohodě. 36 km dlouhou trať (Šťáhlavice - Kornatice - Drážky - Mešno - Lipnice - Spálené Poříčí - Nezvěstice - Milínov - Kornatice - Šťáhlavice) jsem zajel průměrem 35 km/h, tedy jen nepatrně hůře než loni.
Běžela se opět 2 kola v okolí Šťáhlavic - od hřiště k bažantnici, na křižovatku u zámku Kozel a zpět po silnici (převážně asfalt, 5740 m). V tom vedru to bylo hodně vysilující, takže nepřekvapí, že jsem byl opět o pár vteřin horší než loni.
Oproti loňsku mé výsledky však letos konečně stačily na bednu, hlavně díky tomu, že se část konkurence přesunula na závod MTB. Vyhrál Jarda Holeček, druhý byl Doudis. Zároveň mě neúčast Norberta Švarce vynesla na druhé místo v Západočeském poháru celkově. Takže radost veliká...
Jinak na výsledky se opět čekalo trochu déle, než bývá zvykem. Z legrace jsme podezřívali pořadatele, že to bylo úmyslně, kvůli zvýšení tržby za pivo a klobásky, protože jinak byla organizace dobrá. Zkrátka souběh několika závodů (horský triatlon, silniční triatlon, ocelový muž) je na zpracování výsledků trochu náročnější.

Stručné výsledky (stáhnuté ze stránek ACES Team Karlovy Vary).

nejlepší ženy

nejlepší muži

P.S.: Tak se zdá, že zlomit mojí karmu na čtvrté místo v tomto závodě nebude tak lehké. Podle nových výsledků, které mi přišly mailem, jsem totiž opět čtvrtý. Posunul mě Lukáš Nový, kterému drobným nedorozuměním předtím nebyl započítán běh...